vissza
Nos, itt az általam olvasott könyvek igen kicsiny részéről lesz szó.
Véleményem szerint hülyeség, ha valaki azt mondja, "divatkönyveket" nem olvas. A divatkönyvek is lehetnek jók, sőt. Valami oka kell lenni, hogy annyian olvassák - nálam is láthattok mindenféle könyveket. :)
Biblia - Egyértelmű, nem ragozom. Egy katolikus olyan a Szentírás nélkül, mint szakács a szakácskönyv nélkül. Ez a mi útmutatónk. Ahogy Lázár Ervin mondta: "Aki távolodik Istentől, az is közeledik hozzá, csak a hosszabbik utat választotta."
Michael Ende: A Végtelen Történet - Csodás mese (vagy nem is annyira mese?) egy kisfiúról, aki bekerül egy rajongott könyve világába, hogy megmentse az országot: Fantáziát. Tanmese az életről, alapmű, Ende többi csodájával karöltve.
Agatha Christie - Zusammen minden krimijét ajánlom, az én kedvenceim a Poirot-s könyvek, illetve a Tíz kicsi néger.
Anthony Horowitz - Akcióregények, kémtörténetek fiataloknak. A kedvenceim, amikben Alex Rider a főszereplő.
Joseph Heller: A 22-es csapdája - Figyelem militaristák! Heller megmutatja, milyen elmebajos őrület is igazából a háború, hogyan élnek a tisztek és katonák, és mi is az a 22-es csapdája, mely mindannyiuk életét gúzsba köti...
Shakespeare - Akármilyen hülyén hangzik, az Ő művei tényleg utánozhatatlanok. Ajánlatom: Romeo és Júlia, Vízkereszt - vagy amit akartok és a Szentivánéji álom.
C. S. Lewis - A Narnia krónikái írójától a kedvenc művem nem is ez a sorozat inkább ez: Csűrcsavar levelei. Garantáltan helyretesz, és ördögi módon világít az emberi hülyeségre és kiszámíthatóságra, illetve az "Ellenség" szeretetének hatalmára.
Christopher Paolini: Örökség trilógia, azaz már quatrológia - Nem vicc. Kellemes kikapcsolódás, főleg, ha az untató részeken átlapozol, főleg sárkánymániásoknak.
Stephenie Meyer: Twilight-saga - A vámpíros és lightos szerelmi történetek kedvelőinek. A buta emberlány beleszeret a veszélyes, ámde vega vámpírba - sablon, de Meyer stílusa magával ragadó, még ha nem is igazán szépirodalmi. Abszolút favorit a kicsit lökött, de roppant édes indián fiú: Jacob Black, no meg barátja, a cuki Seth Clearwater illetve a nagyon apró, de nagyon idegesítő vámpírlány: Alice Cullen.
Meyertől A burok c. művet egyáltalán nem ajánlom. Sci-fi, túlhúzott, untató, döcögő mű. Egyetlen szereplő nőtt a szívemhez: a szépszemű Ian.
Arthur Golden: Egy gésa emlékiratai - Aki érdeklődik a gésák, és a háború környéki Japán életmódja iránt, annak ajánlom ezt a magával ragadó művet. Alap.
Vayvan Fable - Nagyon sokan odavannak érte, de én nem szeretem írásait. Néha nagyon fura a szóhasználata, persze ez betudható annak is, hogy konzervatív vagyok. Igazából közömbös vagyok iránta, de nem hinném, hogy több könyvét kézbe veszem. Azért próbálkozzatok meg vele, nagyon sok a rajongója!
Jókai Mór: Kárpáthy Zoltán - Nem, nem szeretem Jókait. De ez a műve és az előzménye, az Egy magyar nábob igenis olyan mű, amit magyar embernek el kell olvasnia, és még tetszeni is fog neki.
J. K. Rowling: Harry Pottter és... - Nos, igen. HP, mi más? Az elején nem tetszett, aztán megkedveltem, majd Rowling kinyírta Siriust és elásta magát. Nem igazán tetszik a vége, a sok gyilkolást feleslegesnek találtam - akármennyire is a borzalmas időszakot hivatottak szemlélni, Fred igenis a szívem másik csücske volt -, és nyújtottnak találom a történetet. Csak egy kis kikapcsolódásként olvasom, ha olvasom.
Paulo Coelho: Az alkimista - Kicsit ködös, kicsit furcsa történet egy fiúról, aki célját keresi - mely végig ott volt az orra előtt. Szintén beszámítanám a kötelező olvasmányok sorába.
Cornelia Funke: Tintaszív - A tizenkét éves csajszi, aki kikapcsolódásként Odeüsszeiát olvas... Megértem a felhördülést, ilyen NINCS! A kötet kicsit furcsa, kicsit unalmas, de a karakterek óriásiak. Személyes kedvencem Porkéz, a tűzmágus, illetve a könyvbanya Elinor, akiben kicsit magamra ismertem. Egyszer érdemes elolvasni. Többször úgysem fogod.
Egyelőre ennyi, de még bővül majd a lista.
vissza
|